Ανακοινώσεις Ομοσπονδίας

Προγραμματισμός Πρωταθλημάτων ΠΑΑΟΚ 2017-2018

Επίλεκτη Κατηγορία

Πρωτάθλημα (3 γύρων)

13 Ομάδες: 1 Όμιλος 7 ομάδων & 1 Όμιλος 6 ομάδων

 

Α΄ Όμιλος                                                                      Β΄ Όμιλος

Α.Ε. Τραχωνίου                                                            Κ&Ε Τραχωνίου

ΑΕΝΣΥΝ – Α&Ν Ονησιφόρου Κολοσσίου              Ανόρθωση Μουτταγιάκας

Ανόρθωση Πολεμιδιών                                             ΑΕΚ Πολεμιδιών

ΘΟΙ Πύργου                                                                  Σωκράτης & Πανίκος Ζακακίου

Παρθενών Χαλκούτσας                                             Λένας Λεμεσού

ΣΕΚ Αγ. Αθανασίου                                                      FC International Limassol

Αναγέννηση Γερμασόγειας

 

 

Επίλεκτη Κατηγορία

Α΄ Όμιλος – Πρωτάθλημα 3 Γύρων

ΠΙΝΑΚΑΣ ΚΛΗΡΩΣΕΩΝ (1ος & 2ος Γύρος)  Α΄ Όμιλος  7 Ομάδες

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ                                               ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ
1 1: ΚΕΝΗ 2:7 3:6 4:5
2 5: ΚΕΝΗ 6:4 7:3 1:2
3 2: ΚΕΝΗ 3:1 4:7 5:6
4 6: ΚΕΝΗ 7:5 1:4 2:3
5 3: ΚΕΝΗ 4:2 5:1 6:7
6 7: ΚΕΝΗ 1:6 2:5 3:4
7 4: ΚΕΝΗ 5:3 6:2 7:1

ΠΙΝΑΚΑΣ ΚΛΗΡΩΣΕΩΝ (Διεξαγωγή 3ου Γύρου)  Α΄ Όμιλος   7 Ομάδες

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ                                                  ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ
1 6:ΚΕΝΗ 1:4 2:3 5:7
2 ΚΕΝΗ:1 7:2 3:6 4:5
3 4:ΚΕΝΗ 7:1 2:6 3:5
4 ΚΕΝΗ:2 1:3 4:7 5:6
5 ΚΕΝΗ:3 1:5 2:4 6:7
6 7:ΚΕΝΗ 6:1 2:5 3:4
7 5:ΚΕΝΗ 1:2 4:6 3:7

 

Β΄ Όμιλος – Πρωτάθλημα 4 Γύρων

ΠΙΝΑΚΑΣ ΚΛΗΡΩΣΕΩΝ Β΄ Όμιλος  6 Ομάδες

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ                                                  ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ
1 1:6 2:5 3:4
2 6-4 5:3 1:2
3 2:6 3:1 4:5
4 6:5 1:4 2:3
5 3:6 4:2 5:1

Σημ. 1: Μετά την λήξη του Πρωταθλήματος  η 1η Ομάδα (από κάθε όμιλο) θα συμμετάσχει στο Πρωτάθλημα Ένταξης ΣΤΟΚ και θα διεκδικήσει σε αγώνα κατάταξης την συμμετοχή της στο Πρωτάθλημα Πρωταθλητριών ΣΤΟΚ.

Σημ. 2: Μετά την λήξη του Πρωταθλήματος η 2η Ομάδα (από κάθε όμιλο) θα διεκδικήσει σε αγώνα κατάταξης την συμμετοχή της στο Πρωτάθλημα Ένταξης ΣΤΟΚ.

Σημ. 3: Μετά την λήξη του Πρωταθλήματος η 6η – 7η Ομάδα (από τον Α΄ Όμιλο) και η 6η Ομάδα (από τον Β΄ όμιλο) θα διαβαθμίζονται στην Α΄ Κατηγορία.

 


Α΄ Κατηγορία

Πρωτάθλημα 3 γύρων

8 Ομάδες: 1 Όμιλος 

 

Απόλλων Αγριδιών                      

Ευριπίδης Νούρος Απαισιάς

Αργοναύτες Ερήμης                    

ΘΟΙ Πισσουρίου

Ατε-Πεκ Αγ. Μάμα                         

Κυριάκος Μάτσης Συν. Κολοσσίου

ΠΑΕ Λόφου

Χριστάκης Μηνά Κορφής


Α΄ Κατηγορία

ΠΙΝΑΚΑΣ ΚΛΗΡΩΣΕΩΝ (1ος & 2ος Γύρος) 8 Ομάδες

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ                                               ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ
1 1:8 2:7 3:6 4:5
2 8:5 6:4 7:3 1:2
3 2: 8 3:1 4:7 5:6
4 8:6 7:5 1:4 2:3
5 3:8 4:2 5:1 6:7
6 8:7 1:6 2:5 3:4
7 4:8 5:3 6:2 7:1

ΠΙΝΑΚΑΣ ΚΛΗΡΩΣΕΩΝ (Διεξαγωγή 3ου Γύρου)  8 Ομάδες

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ                                                  ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ
1 6:8 1:4 2:3 5:7
2 8:1 7:2 3:6 4:5
3 4:8 7:1 2:6 3:5
4 8:2 1:3 4:7 5:6
5 8:3 1:5 2:4 6:7
6 7:8 6:1 2:5 3:4
7 5:8 1:2 4:6 3:7

Σημ. 1: Μετά την λήξη του Πρωταθλήματος (Α΄& Β΄& Γ΄ Γύρος) η 1η-2η Ομάδα θα συμμετέχουν στο Πρωτάθλημα Επίλεκτης Κατηγορίας την επόμενη περίοδο.

 

Στόχος

Την περίοδο 2018-2019 να δημιουργηθεί Πρωτάθλημα:

  • Επίλεκτης Κατηγορίας με την συμμετοχή 12 Ομάδων.
  • Α΄ Κατηγορίας με την συμμετοχή 10 Ομάδων.